O blogu / O mně

O blogu
Byl založen jednoho dubnového, ledového a deštivého poledne, kdy jsem se mírně nudila při pobytu v Nizozemsku. Nakonec mě osvítil duch svatý, nebo v tomto případě spíš googlácký a vznikl blog... s původním záměrem - spousta knižních a hudebních recenzí a fotografie. To by ale nebylo, aby se nerozrostl o pár dalších položek. Dnes se zabývám nejen knihami, hudbou a fotkami, ale také kresbami a co mě tak různě napadne kolem umění. Což mě přivádí ke...

O mně
...mně samozřejmě :), momentálně 24-leté  potrhlé, ukecané holce, která miluje fantasy a humor, hraní na kytaru, ( a když nikdo není doma :D) tak i zpívání. Zbožňuje motorky a už jako malej prcek lítala s pastelkama a papírem a všechny nutila, aby si s ní kreslili.
Vždycky mě taky bavilo psaní, i když jsem třeba nikdy nezačala psát povídky nebo tak podobně. Ráda se vykecávám a právě mě to baví psanou formou. A nejlépe samozřejmě psát o tom, co mě baví. Takže recenze jsou jasné. Taky si myslím, že mi zůstalo jedno trauma. Na střední jsme měli psát recenzi, vybrala jsem si tehdy Bridu od Paula Coelha a myslím, že jsem vyplodila dost slušný spis, byla jsem hodně zvědavá, co za to dostanu, co mi k tomu řekne učitelka, jestli se jí to bude líbit. Bohužel jsem se dočkala pětky :D a to jen z důvodu, že to po mně paní učitelka nepřečetla :D Takže jsem na věky věků zahodila propisku a rozhodla se psát jen na počítači. A rozhodně už nic neukazovat učitelkám :D ( V první třídě, když jsme se učili psát, o mě třídní řekla, že mám ruku umělce, moc volnou, proto si píšu jak se mi zachce :D) O to víc jsem ráda, že jsem narazila na blogy a hlavně jejich knižní komunitu.
Kdysi dávno, někdy v páté třídě o mně na třídních schůzkách moje třídní učitelka prohlásila, že mám tak proříznutou pusu, že se ve světě neztratím :) Doteď na ni i na tento výrok s úsměvem vzpomínám a jen doufám, že se nemýlila. (Ty učitelky vůbec vždycky rády předvídaly moje budoucnost :D).
Budu moc ráda za každý nový komentář, za každého nového čtenáře :) A vážně doufám, že se tady neztratím a že se mi tady rozrostete a budete se se mnou společně vydávat na všechna ta úžasná umělecká dobrodružství!

A ať se dovíte ještě trochu víc, sepíšu vám tady takový menší seznam, co mám ráda atd., ať si můžete utvořit lepší představu, co za "crazy person" tady máte :D

Oblíbené 
knižní žánry: Prakticky cokoliv, nejvíce Humor, Fantasy, Thrillery, atd.,atd.
hudební žánry: Blues, Soul, Indie, Pop-rock, New Orleans Jazz
spisovatelé: Moji top jsou Paulo Coelho, Neil Gaiman a Terry Pratchett
muzikanti: Gaby Moreno, Gabrielle Aplin, KT Tunstall, Joss Stone, Alex Hepburn a spousta dalších...
seriály: MASH, Simpsonovi, Scrubs, Black Books, IT Crowd, Susedia, Comeback, Griffinovi, Futurama, Teorie velkého třesku a samozřejmě opět spousta dalších...
herci: Alan Alda, Jim Carrey, Alan Rickman, Johny Depp, Diane Keaton a spousta latinoamerických herců, o kterých většina z vás asi nemá ani páru :D
roční období: léto
barva: červená
Oblíbené knihy vám nesdělím, protože těch je tolik, že bych se asi upsala :D Ale oblíbení spisovatelé vám napoví, kudy vítr vane.

Co bych vám tak ještě...
Hraju na kytaru, ukulele a keyboard. Mluvím anglicky a španělsky a trochu portugalsky, italsky a něco hodně málo francouzsky. A možná bych ještě vydolovala z hlavy něco v němčině. Miluju cestování, spaní, flákání :D, samozřejmě čtení, kreslení a tvorbu hudby. Už ve dvou letech jsem chodila na závody motorek :D a doteď mě ta láska na první motor neopustila. Miluju moře a jednou bych u něj chtěla bydlet.
A momentálně mě už nic víc nenapadá a myslím, že by to bohatě stačilo. Kdyby jste chtěli vědět něco víc, ptejte se, ráda odpovím :)
5 komentářů:

 1. Jsi moc sympatický človíček a máš to tu moc hezké. Jen tak dál!

  OdpovědětVymazat
 2. Docela tě obdivuji, žes dokázala sepsat takhle souhně, co máš ráda za hudbu, seriály apod... to já nezvládám..

  Jinak nikde jsem nenašla banner nebo odkaz na seznam knižních blogerů. Pokud by ti nevadilo ho někam lupnout (klidně do zápatí) budu ráda..:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Díky ... jojo, já jsem ho chtěla připnout, ale pak mi to vypadlo z hlavy :) Najdu mu tady někde místo a připnu ho. Díky za připomenutí.

   Vymazat
 3. Krásný, propracovaný blog. Je vidět, že si dáváš záležet :)

  OdpovědětVymazat

Ráda si přečtu tvůj komentář :) A děkuji za návštěvu!