sobota 8. června 2013

Caro Emerald -The Shocking Miss Emerald (Recenze)


Název: The Shocking Miss Emerald
Interpret: Caro Emerald
Datum vydání: 3.května 2013
Vydavatelství: Gradmono, Dramatico
Styl: Jazz, Pop, Tango
Jazyk: angličtina, francouzština

Miss Emerald, těžko říct, jestli šokuje, ale určitě baví. Po poslechnutí intra, kterým CD začíná, kde máte pocit, že jste se ocitli někde ve starém kině a díváte se na nějaký film pro pamětníky a následném sledu písniček jsem si říkala, proč takovouhle hudbu nedělá víc lidí.


Propojení starého jazzu a popu s DJským pultem fungovalo už na minulém CD a poté, co do druhého alba Caro připojila velkou dávku tanga, to celé šlape jako právě seřízené hodinky. Rytmus vás nenechá klidnými. Já se prostě nedokážu nehýbat, i kdybych měla jen pohupovat nohou, nějak se hýbat musím. Ne nadarmo říkají kritici, že tohle CD bude soundtrackem letošního léta pro spoustu lidí. Pro mě určitě.

Písničky jsou zábavné, rytmické, máte chuť si jít zatančit někam do starých tančíren, dát si sklenku červeného vína (samozřejmě i bílé je povoleno) a prostě a jednoduše existovat. Texty nejsou žádné srdce rvoucí zpovědi ale právě naopak, jsou chytlavé, koketní, představují ženu, která si umí užívat života, cestovat, tančit, každého chlapa si lehce omotá kolem prstu.

Chvílemi na vás dýchá takové hudba, že by se vůbec nemusela stydět, kdyby jí zasadili někde do nějaké té bondovky. Harmonika vám dává ochutnat podvečerní Paříž, klavír vám odhalí závoj kouře ve starých barech v New Orleans, kytara vám nabídne slunnou riviéru, rytmy tanga vás přenesou do Buenos Aires. Těžko se dá věřit, že to tak krásně funguje s prvky moderního popu a hip hopu. Ale ono ano. A na výbornou. Celé CD je jako jeden velký výlet minulým stoletím po barech celého světa.

A co by se dalo říct k hlasu Caro. Ona nemá zrovna velký rozsah ale k těmto písním by se to ani nehodilo. Caro si tak krásně proplouvá jemně každou písní. Dodává jí ten správný punc. Sice v pár momentech bych být jít si dala trošku větší pozor a radši bych to přezpívala, někde to trošku nesedí, ne že by to bylo falešně, Caro naštěstí patří mezi ty, kteří zpívat umí čiště i na živo, ale spíš ten způsob jakým to zazpívá, trošku lehčeji a bylo by to perfektní. Ale ono se to ve výsledku ztratí. A někomu to nemusí vůbec vadit, právě naopak.


Když k tomu připočtu ještě celou její image a jejich muzikantů taky, tak to vytváří úžasný projekt. Moc se mi líbí jakým stylem je natočen videoklip k singlu Tangled up. Na to se můžete podívat níže.


Moc mě těší, že Caro se navíc povedlo prorazit do USA, Evropu zmákla už s prvním CD, byl nejvyšší čas dobýt další kus světa. Caro a její skupina se očividně neztratí. Už teď lámou rekordy v hitparádách. Jedno Number 1 za druhým.

Tohle CD určitě okamžitě poputuje do mého Ipodu, už se nemůžu dočkat, až někam vyrazím a po cestě si budu poslouchat The Schocking Miss Emerald. Hned bude na ten svět hezčí pohled.


Caro Emerald - Tangled up (Videoklip)


Caro Emerald - Liquid Lunch (Live, Later... with Jools Holland)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Ráda si přečtu tvůj komentář :) A děkuji za návštěvu!